04.06.2017r.

         Sezon letni to czas, kiedy towarzyszą nam wysokie temperatury, dlatego apelujemy do kierowców, aby podczas upału nie zostawiali zwierząt w samochodzie. W upalne dni temperatura w aucie, który został zaparkowany w słońcu rośnie bardzo szybko. Dla zwierząt przebywanie w takich warunkach oznacza przegrzanie, odwodnienie, udar a nawet i śmierć. Często właściciele tłumaczą się, że zostawili czworonoga tylko na kilka minut. Musimy pamiętać, że nawet krótka chwila w nagrzanym samochodzie może być dla psa niebezpieczna. Co roku słyszy się, że z powodu bezmyślności właścicieli, psy doznają udarów a także tracą życie.         
         Gdy widzimy zamknięte zwierze w samochodzie powinniśmy powiadomić odpowiednie służby, funkcjonariusze na miejscu ocenią sytuację i podejmą odpowiednie czynności. Można jeszcze przed przyjazdem służb, spróbować dotrzeć do właściciela czworonoga zamkniętego w samochodzie, przez kontakt z pracownikami sklepu czy innej instytucji, gdzie pojazd został zaparkowany. Być może właściciel przebywa w którymś z obiektów.            
        Dlatego zwracamy się do wszystkich właścicieli czworonogów, pamiętajmy o nich w tych gorących dniach. Nieodpowiedzialny właściciel powinien liczyć się z tym, że będą wyciągnięte wobec niego odpowiednie konsekwencje.

 MMMMAX.jpg

legnica

Wtorek
26 Maja 2020
Pogoda: