09.01.2017r.

         Niskie temperatury powodują spadek wydajności akumulatorów w pojazdach. W tym okresie wielu z nas doświadcza niespodziewanych trudności związanych z uruchomieniem samochodu.
        Funkcjonariusze Straży Miejskiej od kilku lat pomagają kierowcom w takich sytuacjach prowadząc „Akcję Akumulator”. Akcja skierowana jest do kierowców, którym pojazd odmówił posłuszeństwa, a „brak prądu” uniemożliwia dalszą jazdę. Strażnicy wyposażeni zostali w urządzenie rozruchowe, które dobiera odpowiednią „moc” do danego samochodu i pomaga uruchomić rozładowany akumulator. Wystarczy zadzwonić pod numer 986, w godz. od 7.15 do 21.30. by patrol pomógł podładować akumulator. W ubiegłym roku około 300 kierowców skorzystało z pomocy Straży Miejskiej.
       
Legnicka Straż Miejska każdemu chce pomóc, jednak apelujemy o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż może zdarzyć się sytuacja, że patrole będą w tym samym czasie w trakcie interwencji i pomoc w uruchomieniu pojazdu może się opóźnić. Przypominamy, otrzymana pomoc jest bezpłatna.

SDC16924.jpg

  

legnica

Środa
27 Maja 2020
Pogoda: