15.11.2016r.

          We wtorek tj. 15.11.2016 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bartoszowie. Strażnicy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące zagrożeń jakie mogą spotkać na drodze.
         
Przy pomocy prezentacji multimedialnej dzieci mogły dowiedzieć się na jakim świetle i w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo . Patrol wykorzystał pomoc dydaktyczną „makietę przejścia dla pieszych” aby uczniowie mogli przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez pasy gdy nie ma sygnalizacji świetlnej. W trakcie zajęć skorzystano z filmu edukacyjnego pt. „Bezpiecznie do szkoły”, który ukazał jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze a przede wszystkim o konieczności używania elementów odblaskowych w warunkach zmniejszonej widoczności.
          Uczniowie z dużym entuzjazmem podchodzą do zajęć prowadzonych w formie zabawy, zagadek i prezentacji multimedialnej. Nauka przez zabawę jest bardzo skuteczna, dzieci szybko przyswajają podstawowe zasady, które mają na celu poprawić bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

bart11.JPG

bart12.JPG

bart13.JPG

bart14.JPG

bart16.JPG

bart15.JPG

legnica

Poniedziałek
25 Maja 2020
Pogoda: