04.03.2014r.

          Ferie zimowe dobiegły końca. Dla większości dzieci i młodzieży w wieku szkolnym był to czas wypoczynku i zabaw. Nad bezpieczeństwem podczas ferii, jak co roku czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej.
         Legniccy strażnicy zarówno przed rozpoczęciem ferii zimowych, jak również w czasie ich trwania odwiedzali dzieci i młodzież w poszczególnych placówkach oświatowo-wychowawczych. Podczas spotkań przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu i poza nim. Funkcjonariusze zaznajamiali słuchaczy w jaki sposób powinny zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz jak zachować się gdy napotkamy bezpańskiego agresywnego psa. Dzieci ponadto poznały sposoby zgłaszania interwencji oraz numery alarmowe. Funkcjonariusze podpowiadali słuchaczom jak bezpiecznie spędzić wolny czas od nauki by po feriach wrócić do szkoły. Udział w spotkaniach wzięło 871 uczestników w wieku przedszkolnym i szkolnym.
         Oprócz przeprowadzonych pogadanek funkcjonariusze dokonywali kontroli w takich miejscach jak: Park Miejski, lodowisko sztuczne, ślizgawki, zamarznięte akweny, rejony basenów miejskich,  tereny i boiska przy szkołach, obszar terenów PKP i PKS, podwórza i inne miejsca.

Ferie_1.JPG

Ferie_3.JPG

Ferie_4.JPG

Ferie_2.JPG

legnica

Wtorek
26 Maja 2020
Pogoda: