10.10.2013r.

          Straż Miejska w Legnicy przy współpracy z Fundacją Ewy NAWOROL w dniach 10-11.10.2013 r. zorganizowała imprezę edukacyjną pod hasłem „Odpowiedzialny Opiekun”. Akcja plenerowa przyciągnęła bardzo dużą ilość dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W większości były to grupy zorganizowane choć nie brakowało indywidualnych mieszkańców, którzy z zaciekawieniem obserwowali zorganizowaną przez nas imprezę.
          W pierwszym dniu akcji na Rynek przyszło aż 572 najmłodszych mieszkańców Legnicy, drugiego dnia zainteresowanie było jeszcze większe. Odwiedziło nas 633 maluchów, które wzięły aktywny udział w spotkaniu. Tematyka imprezy nie pozostała obojętna również  starszej młodzieży i dorosłych, każdy znalazł tu coś dla siebie a żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi.
          Celem zorganizowanej przez nas akcji było uświadomienie obecnym jak i przyszłym właścicielom zwierząt jaka odpowiedzialność ciąży na nich kiedy decydują się na bycie opiekunem np. psa. Dzieci dowiedziały się, że pies czy kot nie jest zabawką tylko na „chwilę”, takie zwierzę ma swoje potrzeby, zwyczaje oraz charakter.
Animatorzy z fundacji Ewy NAWOROL informowali dzieci jak można rozpoznać czy piesek chce się pobawić czy może zaatakować. Każde dziecko mogło zadać nurtujące go pytanie oraz przećwiczyć ustalone już sposoby, jak można osłonić się przed atakującym agresywnym psem. Niezwykle istotne było uświadomienie biorącym udział w pokazach dzieciom, że zwierzę samo z siebie rzadko bywa agresywne, zwykle winny jest człowiek, opiekun danego zwierzęcia albo zaatakowany, który wcześniej drażnił zwierzę. Biorąca udział w pokazach, Legnicka Fundacja Psi Ratownicy zorganizowała najmłodszym miłą niespodziankę i przybyła na spotkanie z pieskami, które na co dzień bardzo ciężko pracują ratując życie ludzkie. Dzieci mogły zobaczyć umiejętności czworonogów oraz sposób  porozumiewania się ze swoimi opiekunami.Jednym z najważniejszych elementów spotkania przedstawianym przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a także sprzątania psich odchodów. Pomimo iż wciąż borykamy się z tym problemem, coraz częściej można zobaczyć właścicieli sprzątających po swoich pieskach. Za pomocą udostępnionych przez nas pomocy dzieci mogły zobaczyć jak szybko i sprawnie można posprzątać kupkę z trawnika czy chodnika.
         
Oprócz edukacji na temat tak bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwie i opieka nad pupilami, zachęcaliśmy do obejrzenia pojazdu służbowego, gdzie każdy kto tylko zechciał mógł zasiąść za jego kierownicą, włączyć sygnały świetlne czy dźwiękowe.Każdy kto odwiedził w tym dniu naszą imprezę plenerową otrzymał małą niespodziankę, która  będzie mogła przypomnieć mu o konieczności realizacji w rzeczywistości założeń i celów akcji  „Odpowiedzialny Opiekun”.

 

SDC14773.JPG

SDC14717.JPG

SDC14728.JPG

SDC14814.JPG

SDC14742.JPG

 

SDC14742.JPG

SDC14723.JPG

 

legnica

Wtorek
26 Maja 2020
Pogoda: