09.08.2013r.

           Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Legnicy przez cały pierwszy miesiąc wakacji przeprowadzali w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” czynności związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenach gdzie znajdują się akweny, tereny zielone, miejsca gdzie gromadzi się młodzież.
         
W dalszym ciągu apelujemy do mieszkańców o wzmożoną uwagę i rozsądek w czasie kąpieli wodnych. Najbezpieczniej korzystać z akwenów strzeżonych przez ratowników wodnych. Kąpiel w miejscach zabronionych może zakończyć się tragedią, w lepszym przypadku jedynie pouczeniem lub mandatem karnym. W lipcu dokonano ponad 60 kontroli akwenów w trakcie których nie stwierdzono rażących uchybień. Kontrolom objęte były m.in. Kąpieliska, Baseny Kąpielowe OSiR, staw Glinki w Lasku Złotoryjskim, okolice rzeki Kaczawy oraz Park Miejski.
           Wakacyjna przerwa to także czas kiedy młodzi ludzie często sięgają po alkohol. Przypominamy o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych poza miejscami do tego przeznaczonymi. W miesiącu lipcu podjęto 271 interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach do tego nie przeznaczonych. Straż Miejska apeluje również do wszystkich dorosłych by nie częstowali oraz nie kupowali alkoholu osobom nieletnim, gdyż może prowadzić do zagrożenia życia młodych ludzi.
Funkcjonariusze nie zapomnieli również o czynnościach profilaktycznych w placówkach oświatowo-wychowawczych, mimo tego, że większość dzieci wyjechała z miasta to strażnicy mieli pracowity miesiąc. Było wiele spotkań, które odbywały się w Legnickich Bibliotekach Publicznych, w Miejskich Przedszkolach, oraz Świetlicach. Uczestnikom wakacyjnych zajęć przedstawiano prezentację multimedialną. Omawiano tematy bezpiecznego zachowania się nad wodą, w górach , w lasach, na własnym osiedlu w domu. Funkcjonariusze podczas spotkań wręczali drobne upominki w formie kolorowanek i ulotek na temat bezpieczeństwa. Oprócz bezpieczeństwa przy wypoczynku letnim poruszano temat bezpiecznego Internetu.  Uczestnicy dowiedzieli się o kilku podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Natomiast w ramach akcji „Odpowiedzialny opiekun” przedstawiono zasady kontaktu z obcym psem. Przypomniano również o obowiązku sprzątania po własnym pupilu oraz obowiązku szczepienia.
            Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów o zwiększenie kontroli nad swoimi dziećmi ponieważ wakacje nie zwalniają od poczucia odpowiedzialności, ostrożności i rozsądku.
W związku z dalszym okresem wypoczynku letniego funkcjonariusze nadal będą kontrolować wyżej wymienione miejsca w miesiącu sierpniu.

SDC14292.JPG

 

legnica

Wtorek
21 Maja 2019
Pogoda: