16.11.2012 r.

     W dniu 16.11.2012 r., w Miejskim Centrum Kultury, odbył się kolejny finał konkursu pt. „Prewencja Teatralna 2012”, zorganizowany przez Straż Miejską oraz Policję. Do zaprezentowania przedstawienia, zakwalifikowali się uczniowie z ośmiu szkół gimnazjalnych. Młodzi aktorzy przekonywali widzów, że życie polega na dokonywaniu ciągłych wyborów. Ukazali negatywne skutki stosowania używek. Udowodnili, że wartości takie jak szacunek i przyjaźń są ponadczasowe. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zrozumieli jak ważna jest umiejętność unikania konfliktów oraz postawa asertywna. Swoje umiejętności na scenie zaprezentowali uczniowie następujących szkół:

1. Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy

2. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

3. Gimnazjum w Rui

4. Gimnazjum nr 4 w Legnicy

5. Zespół Szkół Budowlanych- Gimnazjum nr 3 w Legnicy

6. Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

7. Gimnazjum nr 5 w Legnicy

8. Gimnazjum nr 2 w Legnicy

Zwycięzcami tegorocznego finału, zostali uczniowie Gimnazjum nr 5 w Legnicy. Miejsce drugie zajęli młodzi aktorzy z Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum w Rui. Wszystkie grupy, które zaprezentowały swoje umiejętności na scenie, otrzymały zestawy książek, które wzbogacą zbiory szkolnych bibliotek.

Dla funkcjonariuszów Straży Miejskiej w Legnicy zwycięzcami są uczniowie wszystkich szkół, gdyż przygotowując się do występu, nie tylko uczyli się  rozpoznawać zagrożenia, ale i przeciwdziałać nim.

prewencja teatralna.jpg

Zdjęcie wyk. L-ca.pl

legnica

Piątek
25 Września 2020
Pogoda: